Przekarmianie - nadopiekuńczość

Wszystko dla zwierzaków. Karmy, choroby, ogłoszenia, akcesoria..
Kamil
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 14:48

Przekarmianie - nadopiekuńczość

Postautor: Kamil » 08 kwie 2015, 14:58

Spotkaliście się z takimi przypadkami nadmiernej miłości opiekunów do pupili? Jak u was wygląda opieka nad zwierzakiem dotycząca jedzenia?

Lidia87
Posty: 52
Rejestracja: 23 mar 2015, 14:13

Re: Przekarmianie - nadopiekuńczość

Postautor: Lidia87 » 09 kwie 2015, 14:52

No ja znam psa, który....wygląda po prostu koszmarnie, ledwo chodzi. Jego pani to samotna starsza kobieta i karmi go oporowo. Kiedyś próbowałam jej wytłumaczyć, że tak nie można ,ale niestety niczego nie zrozumiała.

MłodyB
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:06

Re: Przekarmianie - nadopiekuńczość

Postautor: MłodyB » 25 kwie 2015, 8:02

Tak jak przedmówca znam też osobę której pies bardziej przypomina pączka, według mnie jest to tylko robienie krzywdy zwierzętom.

Władek
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:00

Re: Przekarmianie - nadopiekuńczość

Postautor: Władek » 30 kwie 2015, 19:22

Osobiście sam jestem właścicielem psa i kota, bardzo lubię swoich pupili i o nie dbam, jednak uważam, że niektórzy zbyt się o nich troszczą co im wcale nie wychodzi na dobre.

weronika34
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2018, 11:39

Re: Przekarmianie - nadopiekuńczość

Postautor: weronika34 » 22 lut 2021, 20:02

Kamil pisze:Spotkaliście się z takimi przypadkami nadmiernej miłości opiekunów do pupili? Jak u was wygląda opieka nad zwierzakiem dotycząca jedzenia?

niestety takie sytuacje zdarzają się nagminnie, właściciele kotów i psów chcą by miski pupili były zawsze pełne, a te nie znają opamiętania, są ociężałe i mają krótszy żywot :cry: :cry: :cry:

maksimus
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2016, 23:14

Re: Przekarmianie - nadopiekuńczość

Postautor: maksimus » 17 mar 2023, 0:39

Przekarmienie może prowadzić do otyłości, cukrzycy, chorób serca, chorób stawów, problemów z trawieniem, a także zmniejszonej ruchliwości i ogólnej jakości życia zwierzęcia.
W niektórych przypadkach przekarmienie może również prowadzić do agresywnego zachowania, które wynika z frustracji zwierzęcia.
Tak więc trzeba uważać!!
Jestem jaki jestem i nikt (chyba) tego nie zmieni :)


Wróć do „Zwierzęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron