Róża pnąca - problem

Projektowanie ogrodów, Rośliny, Mała architektura ogrodowa, Trawnik, Oświetlenie , Dodatki..
janek
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2015, 12:52

Róża pnąca - problem

Postautor: janek » 01 kwie 2015, 14:19

Mam pewien problem z różą pnącą, którą moja żona kupiła niedawno w dużym sklepie. Nie wiem, czy już teraz mamy ją wkopać w ziemię czy jednak poczekać i zasadzić ją najpierw do donicy a dopiero później przesadzić? Macie doświadczenie w tym temacie?

Machdalena
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2015, 9:58

Re: Róża pnąca - problem

Postautor: Machdalena » 10 kwie 2015, 10:58

Pamiętaj, że jak zakupisz różę pnącą to najważniejsze żeby wsadzić ją od razu do wody. Nie dopuść do tego, żeby korzenie się wysuszyły. Jeśli chcesz posadzić ją teraz to zrób to w tym miesiącu, bo kwiecień jest najlepszym miesiącem na wiosnę jeśli chodzi o róże. Ważne jest też, czy róża ma dużo liści? Lepiej, gdyby nie miała ich zbyt dużo, a jeśli chodzi o samo sadzenie to możesz ją od razu sadzić do ziemi, a nie do doniczki. Poniżej ukrócona instrukcja sadzenia:
1) wykop dołek około 30cm x 30cm (wtedy korzenie spokojnie się zmieszczą)
2) nasyp niedużą ilość nawozu naturalnego
3) zasyp ziemią
4) włóż różę z korzeniami
5) zasyp korzenie i różę

Pamiętaj, że świeżo posadzoną różę należy podlać! Pozdrawiam

weronika34
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2018, 11:39

Re: Róża pnąca - problem

Postautor: weronika34 » 08 cze 2020, 20:43

i jak rośnie, sama się zastanawiam czy i jaką różę kupić i jak z nią postępować podczas sadzenia do gleby


Wróć do „Ogród”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron