Piaskownica w ogrodzie

Projektowanie ogrodów, Rośliny, Mała architektura ogrodowa, Trawnik, Oświetlenie , Dodatki..
Aggatta
Posty: 10
Rejestracja: 31 mar 2015, 9:14

Piaskownica w ogrodzie

Postautor: Aggatta » 31 mar 2015, 9:40

Chciałabym mojemu malcowi zrobić w ogrodzie piaskownice. Kiedyś było dużo piaskownic drewnianych ale może te plastikowe, zamykane tez są dobre? Zastanawiam się jaką wybrać i jaka bedzie najlepsza, też w utrzymaniu.

joaanaaa
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwie 2015, 19:10

Re: Piaskownica w ogrodzie

Postautor: joaanaaa » 02 kwie 2015, 20:38

Ja ci polecam plastikową piaskownię, którą można bardzo szybko przesunąć, w czasie deszczu zakryć, żeby piasek nie był mokry. Na pewno w utrzymaniu jest o wiele prostsza niż piaskownica drewniana. Te plastikowe widziałam w wielu rozmiarach więc zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci można taką wybrać.

SzefSzefów
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2015, 15:21

Re: Piaskownica w ogrodzie

Postautor: SzefSzefów » 07 kwie 2015, 13:48

Plastikowe wg mnie kiepsko wyglądają,ale to rzecz gustu. Jak dla mnie najlepsza jest taka klasyczna, z drewnianymi deseczkami wokół(można je oczywiście na dowolny kolor pomalować).

Pawel
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2015, 19:12

Re: Piaskownica w ogrodzie

Postautor: Pawel » 07 kwie 2015, 22:49

Plastikowe są słabe z prostej przyczyny - są małe. Gdy przyjdzie kolega do Twojego dzieciaka to się nie zmieszczą i słaba zabawa. Sam się zastanawiałem nad tym kiedyś.

Wybrałem wymiary 120 x 120. Ważne aby miała pokrywę , która po rozłożeniu jest ławeczką. Trzeba dobrze zaimpregnować drewno bo zgnije.. Lakiery ekologiczne się nie sprawdzają bo zejdzie kolor po 1 sezonie chyba ze na zimę przykryjesz folią :)
Żyj chwilą - to moje motto :)

maksimus
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2016, 23:14

Re: Piaskownica w ogrodzie

Postautor: maksimus » 18 lip 2016, 23:36

Miałem drewnianą kupioną na allegro za ok 150 zł, malowana farbą ekologiczną , zamykana od góry.
zgniła po 2 latach - co pozornie tanie - wychodzi drogo
Jestem jaki jestem i nikt (chyba) tego nie zmieni :)

Awatar użytkownika
ilonka467
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2017, 9:52

Re: Piaskownica w ogrodzie

Postautor: ilonka467 » 03 sie 2018, 15:59

drewniana też może być zamykana, wszystko zależy od modelu, ja uważam że drewniane są lepsze, zdrowsze i o wiele praktyczniejsze ;)


Wróć do „Ogród”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości