Hashimoto?

Zdrowie, Żyj zdrowo, Medycyna, Porady
PannaAnna
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2015, 14:28

Hashimoto?

Postautor: PannaAnna » 07 kwie 2015, 18:50

Czy Wy też to zauważyliście? Ciągle, gdy z kimś rozmawiam, słyszę, że ktoś się właśnie dowiedział, że ma chorobę tarczycy- Hashimoto. Jakiś wysyp....Nawet się zastanawiam, czy przypadkiem nie mam...

Pawel
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2015, 19:12

Re: Hashimoto?

Postautor: Pawel » 07 kwie 2015, 22:28

Cześć

Zrób sobie badania - hormony tarczycy TSH, FT4, FT3.. najlepiej idź do endokrynologa.
Ja jestem facetem i przypadkowo dowiedziałem się , że też mam. Poszedłem do lekarza z czymś innym a zlecił badania na coś innego i tak się dowiedziałem. Faceci to chyba tylko 10%-20% ogólnie chorych. Większość to kobiety..
słabo trochę.. biorę Euthyrox 50 raz dziennie na czczo.. to najpopularniejszy lek choć jest jeszcze Letrox , który ponoć identycznie działa lecz jest na innej bazie (jeśli ktoś ma alergie na lewotyroksynę)..

Znam dosyć dobrze temat więc w razie problemów proszę się nie krępować tylko pytać :)

Paweł
Żyj chwilą - to moje motto :)

MarcinK
Posty: 15
Rejestracja: 26 mar 2015, 15:12

Re: Hashimoto?

Postautor: MarcinK » 08 kwie 2015, 9:37

Te badania, o który mój przedmówca wspomniał-tak . Ale czasami (to jest chyba jakaś tam utajona niedoczynność czy jakoś tak) one nie wystarczą, bo wychodzą w normie. I wtedy się robi anty-tpo i anty-tg. I te badania zwykle już są rozstrzygające.


Wróć do „Medycyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron