Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Diety, ćwiczenia, zdrowy tryb życia..
Kuba
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:47

Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: Kuba » 03 kwie 2015, 19:36

Kiedyś bardzo często jadłem niezdrowe jedzenie i teraz bardzo trudno mi przestawić się na zdrowsze odpowiedniki. Chociaż jem dużo owoców i warzyw to jednak często sięgam po te niezdrowe produkty typu fastfood, słodycze, tłuszcze. Macie jakieś sposoby żeby jednak jeść więcej zdrowych rzeczy a odstawić te które rzeczywiście szkodzą? Jak się pozbyć tego nawyku sięgania po te produkty not?

pater90
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2015, 20:53

Re: Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: pater90 » 03 kwie 2015, 20:55

Grunt to silna wola. Ale jeśli musisz zjeść już jakis fast food, przyrządź sobie go w domu samodzielnie ze zdrowymi odpowiednikami. Np. jeśli masz chęć na hamburgera, zamiast iść do budki, zrób sobie go w domu np z piersią z kurczaka czy też może filetem:) Widziałem tutaj ciekawy przepis na kebaba domowej roboty;p

ZZZosia
Posty: 38
Rejestracja: 23 mar 2015, 17:34

Re: Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: ZZZosia » 05 kwie 2015, 18:33

W tym wszystkim chodzi o to,żeby poprzestawiać sobie w głowie wszystko-żeby czuć,że to dobre,naturalne ,nieprzetworzone jedzenie jest dla człowieka dobre,a słodycze i fast foody wręcz przeciwnie. Kiedy poczujesz to tak wewnętrznie,na pewno Ci się uda.:-)

Natalia
Posty: 20
Rejestracja: 07 kwie 2015, 10:06

Re: Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: Natalia » 07 kwie 2015, 10:27

Wydaje mi się, że przestawienie się z dnia na dzień jest nie możliwe. Trzeba po prostu małymi kroczkami wprowadzać zdrowe nawyki.

Mewto

Re: Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: Mewto » 14 wrz 2016, 12:32

ciężko jeść zdrowo jak często zdarzają się przeterminowane produkty na półkach. trzeba uważać żeby nie kupić takich

krisrudz
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2016, 11:30

Re: Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: krisrudz » 05 paź 2016, 11:49

Ja przestawiam się na zdrowy tryb jedzienia, zawsze gdy widzę na wadzę, że sobie zbyt mocno pofolgowałem. Wtedy wiem, że przez dłuższy czas nie będę jadł słodyczy i śmieciowego żarcia. Myślę o tym, żeby nie zepsuć swojej samo oceny, którą odbudowałem po tym jak straciłem 20kg, na wadze i o tym jak dobrze się czuje będąc dużo szczuplejszy, pozatym staram się regularnie ćwiczyć ale czasami zdaża mi się jakiś chaet day gdzie zjem sobie kawałek pizzy, ciasto itp. Ale staram się wybierać produkty domowej roboty zamiast kupne. Powodzenia wszystkim zdrowo odżywiającym się w wytrwaniu w ich postanowieniu.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2018, 9:10

Re: Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: sebastian44 » 05 mar 2018, 9:25

najważniejsza jest silna wola, jak już ją przezwyciężysz, zdrowe jedzenie wejdzie Ci w nawyk, życzę powodzenia ;)

Awatar użytkownika
ilonka467
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2017, 9:52

Re: Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: ilonka467 » 23 lut 2022, 11:07

małymi kroczkami, dużo daje świadomość tego co jemy, jak wczytasz się w skład i przeczytasz kilka książek o zdrowym jedzeniu, to od razu przestawisz się na zdrowy tryb jedzenia :lol:

Pawel
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2015, 19:12

Re: Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: Pawel » 27 lut 2023, 22:51

a czy na Thermomixa są jakieś fajne diety ?
Żyj chwilą - to moje motto :)

karolinka22
Posty: 41
Rejestracja: 12 mar 2018, 13:38

Re: Jak przestawić się na zdrowy tryb jedzenia?

Postautor: karolinka22 » 01 cze 2023, 13:03

chyba silna wola najważniejsza, no i świadomość że zdrowe jedzenie da nam same korzyści


Wróć do „Fitness i Zdrowy tryb życia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości