Prawo jazdy kat. C

Opinie, Porady, Problemy techniczne, Ogłoszenia
Kuba
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:47

Prawo jazdy kat. C

Postautor: Kuba » 03 kwie 2015, 19:31

Chciałbym zrobić prawo jazdy kategorii C. Jestem już kierowcą kilka ładnych lat ale teraz potrzebne mi prawo jazdy na zdecydowanie większe i cięższe samochody.. Czy ktoś na forum ma już takie prawo jazdy lub się interesował możliwością jego wyrobienia?

Interesuje mnie sam kurs i egzamin. Jak wygląda w ogóle kurs na ciężarówkę, czy polecacie zrobienie akurat tej kategorii? Czy kurs kat. C można połączyć z kategorią E, czy trzeba robić je osobno?

mickey
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 15:34

Re: Prawo jazdy kat. C

Postautor: mickey » 08 kwie 2015, 16:16

Sam osobiście nie robiłem, ale mój dobry kolega jest w trakcie. Z tego co mówił, można mieć łączoną kategorię C+E , ale najpierw musisz mieć zrobioną samą kategorię C. Wiem, że kurs teorii trwa 20 godzin, a kurs praktyczny trwa 30 godzin, po których masz egzamin wewnętrzny tak jak w B . Kolega miał na razie egzamin teoretyczny, wygląda tak jak na kategorię B, zdaje się na komputerach, wybierając odpowiedzi A,B lub C. Pytań masz 18 i 25 minut czasu na odpowiedź. Praktyczny też zaczynasz od pokazania wylosowanego zestawu (olej, światła itp) a później masz zestawy manewru na placu manewrowym, które musisz wykonać.


Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości